103 EIGHTH AVE

INDIALANTIC, Florida 32903 · Brevard County · Parcel 27 3831-EO-30-13

$208 440
Assessed Value
$343 200
Market Value
Annual Tax
$183 440
Taxable Value
Ownership
OwnerTRAYNOR, SHAUN M
Mailing Address105 Eighth AVE Indialantic FL 32903
Property Details
Year Built1946
Living Area1 332 sq ft
Lot Size5 227 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$224 000
Just (Market) Value$343 200
Assessed Value$208 440
Exemptions-$25 000
Taxable Value$183 440